Doğal Yollarla Çaydanlık Temizleme

Doğal Yollarla Çaydanlık Temizleme

Teknoloji ilerledikçe  her şeyin ucuzu ve hilesi piyasada yerini alıyor. Maalesef günler  geçtikçe temizlik adı altında üretilen ilaçlar da temizlemenin yanı sıra hastalık saçıyor ve hayatımızı tehdit ediyor. Temizlik maddelerinde kullanılan kimyasalların miktarları abartılıyor ve sağlığımızı tehdit ediyor. İnternetten araştırma yaparken çaydanlık kirecini doğal yollarla temizleme yöntemlerini gördüm. Bilgi sahibi olmak ve denemek isteyecek olan siz değerli üyelerimi arkadaşlarımı düşünerek paylaşmaya karar verdim.
Yumurta ve patates kabuğuyla çaydanlıkların temizlenebileceğini hiç düşündünüz mü? Ben ilk okuduğumda şaşırdım ama denemekte fayda var diyerek denedim gerçekten temizliyor. Kimyasal kullanarak temizlediğimiz çaydanlıklar da kimyasal ilaç kokusu çaydanlıklara siniyor ve çaydanlığın içinde ne kadar yıkasak suda bu maddeler kalıyor. Bu kaplarla yaptığımız yiyecek içecekler vücudumuzu olumsuz tehdit ediyor, hastalıklara davetiye çıkarıyor.Sağlığınız için bu önemli püf noktalarını denemenizi tavsiye ediyorum.

Yumurta ve Patates Kabuğuyla Çaydanlık Temizleme

Bir adet patates kabuğu ve yumurta kabuğu çaydanlığın içine konulur ve kireçli bölümü geçecek şekilde su eklenir ocakta kaynatılır.Kireçlerin yok olduğunu göreceksiniz. Bu işlemi akşamdan yapıp kaynayan suyu sabaha kadar çaydanlıkta bekletirseniz daha iyi sonuç elde edebilirsiniz.

Karbonat ve sirke Kullanarak Çaydanlık Temizleme Yöntemi

Bu yöntem demliğin üst kısmı ve kararan tencereler için daha etkilidir. Siyahlaşan demliğin içini bu yöntemle temizleyebilirsiniz.Bunun için bir çay bardağı sirke ve bir çay bardağı karbonatı demliğe koyup üzerine su ekleyerek kaynatın demliğin tertemiz olduğunu göreceksiniz.

Ağır inatçı kireçler için bir avuç limon tuzunu çaydanlığa koyup su ile kaynattığınızda kirecin çözüldüğünü göreceksiniz. Bu işlemi akşamdan yapıp sabaha kadar beklettiğinizde daha iyi sonuç elde edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git