Örgü Bot Yapımı Resimli Anlatım

Örgü Bot Yapımı Resimli Anlatım

Örgü Bot Yapımı Resimli Anlatımlı olarak sizlere verildi. Modeli ilk gördüğümde neden sitemde bu modeli yayınlayıp diğer arkadaşlarımı da bilgilendirmeyim ki diye düşündüm ve paylaşmaya karar verdim. Aşama aşama yapılışını dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım. Bu modeli biraz küçük başlamışlar siz büyütebilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler iki renk ip evde kalan ipleriniz bu sayede değerlendirebilirsiniz. 3 numara kalınlığında tığ, 4 adet düğme , ilmek sabitleyici (bunun için bir çatal iğne kullanabilirsiniz)

Tığ İşi Bebek Bot Yapımı

11 zincir çekerek örgü bebek bot için başlayın.Başlama noktasını unutmamak için ikinci zincire sabitleyici yada çatak iğne takıp, zincirlerin içine batarak tırabzan yaparak ilerleyin.Tabanı burundan artırarak oluşturun.Taban kısmını üç sıra yatıktan sonra zincirlerin tersinden batarak üst sıraya geçin trabzan yapmaya devam edin.

İlk sırayı tabanı başladınız renkle örün ve ikinci sıra için farklı renge geçin.Her sırada renk değiştirerek örmeye devam edin.5 sıra büyüttükten sonra, ön bilekten iki dolguda bir batarak ön taraftaki oyuntuyu  oluşturun.Bilek oyuntusundan sonra yukarı çıkmaya devam ederken, örgüyü artırarak uzatın ve ilik yapacağınız tarafı da örgüye dahil ederek örmeye devam edin.5 sıra daha aynı şekilde ördükten  sonra örgü botun ilmeklerini bitirin.Son olarak açıkta kalan yerlere ilk kullandığınız renk ile sık iğne yapın, düğmelerini dikin ilikleyin ve fazla iplerini keserek temizleyin.

Örgü Bot Yapımı Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git