İğne Oyası Çiçek Yapılışı

Merhaba arkadaşlar harika bir iğne oyası ile karşınızdayız burada yine Fatma ablamızın yapmış olduğu iğne oyası çiçek yapılışından sizlere bahsedeceğim aşağıda yazımın alt tarafında iğne oyası çiçek yapılışı nın resimleri de yer almaktadır.

İğne oyası çiçek yapımı için yedi sekiz tane zürafa yapılır 7 zürafa sayarak içine  dönülür eksiltme işlemi yaparak alt tepe oluşturulur.3 zürafa kalınca üç zürafanın üzerine tekrar dönülür oluşan bölüme 3 zürafa yapılarak yukarıya doğru 7 tane olana kadar artırılır ve kirpik yaparak eksiltme işlemi yaparak yaprak kısmı oluşturulup sıfırlanır ikinci yaprak için de aynı kısım aynı şekilde yapılır çiçek bölümüne geçilir.

Çiçek bölümü içinde dört tane sinek kanadı yapılır sinek kanadını her bir tepesine bir zürafa ile başlayarak artırma işlemiyle tepe oluşturulur .6 sıra bir zürafa üzerine kirpikle çıkılır ve oluşturulan tepenin uç noktasına batılır ortasına da üç kirpik ve çiçek yapılır ve çiçek tamamlanmış olur. Daha iyi anlayabilmeniz için aşağıdaki resimleri inceleyebilirsiniz kolay gelsin Hanımlar ,diğer anlatımlı modellerimiz için iğne oyası kategorimize göz atabilirsiniz en yeni paylaşımlarda görüşmek dileğiyle hoşça kalın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git