Saç Dökülmesine İyi Gelen Yaş Maya Kürü

Çoğu insanın sıkıntısıdır saç dökülmesi saçımız döküldüğünde çeşitli yöntemlere başvuruyor pahalı pahalı şampuanlar alarak saçlarımızın dökülmesinin önüne geçmeye çalışıyoruız ,doğal yöntemlerle saç dökülmesini azaltacak bir kürü sizlerle paylaşmak istiyorum. Denemenizde fayda olacak bu kürü de saç dökülmeniz için denemenizi tavsiye ederim.

Yaş maya saç dökülmesini önlüyor!

B vitamini bakımından zengin olan yaş maya, içerdiği vitamin ve minerallerin sayesinde saçları koruyor ve doğal bir şekilde uzamasını sağlıyor.İçerisindeki B5 vitamini saç sağlığı konusunda önemli bir yeri olan keratinin oluşumuna yardımcı oluyor. Çinko yönünden zengin badem yağının da yer aldığı bu maskede, diğer önemli bir besin maddesi olan  ise avokado yağıdır. Saç dökülmesine karşı yaş maya maskesi ile dur deyin.

Yaş maya maskesi tarifi
Yarım paket yaş maya

1 çorba kaşığı ılık süt

1 yemek kaşığı badem yağı

1 yemek kaşığı avokado yağı ihtiyacınız olan malzemelerdir.

Yaş Mayayı Saça Uygulama Aşaması

Yaş mayayı sütle birlikte  içinde pürüz kalmayacak şekilde bir kapta ezin. Avokado yağını ve badem yağını maskenin içine katarak iyice kıvam alana kadar karıştırın. Hazırladığınız karşımı saçınızın  her tarafına yedirin. Streç film yardımıyla saçı kapayın. 1 saat bekleyin ve ürenin sonunda mümkünse doğal bir sabunla kullanarak saçlarınızı yıkayın ve duralayın. Ara ara maskeyi uygulayarak saç dökülmesini azaltın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git