Cdyle İğnelik Yapımı Resimli Anlatım

Merhaba hanımlar sizlere bugun cd kullanılarak iğnelik nasıl yapılır dilim döndüğünce anlatacağım. Bu modelin yapımını benimle paylaşan Tuğba Şen arkadaşıma da çok teşekkür ediyorum. İhtiyacınız olan malzemeler cd, kumaş, elyaf, süslemek için çiçek, şerit kurdele.

Kumaştan 22 ye 22 kare bir  bir parça kesiyoruz kestiğimiz parçayı üçgen şekilde katlayarak cd ye göre yuvarlak şekilde ayarlıyoruz kenarlarından teğelleyerek cdyi içine koyarak sabitliyoruz.

Toplu iğne takma yeri için ise 15 santimlik bir kumaş kesilerek yuvarlak hale getiriyoruz Yuvarlanmış kumaşın üç  noktasından başlayarak teğel  geçiyoruz ilgililediğimiz kumaşın içine elyaf koyarak top şeklini alması için ağzını büzdürüyoruz. Silikon tabancasının ısınmasının ardından sıcak silikon ile iki parçayı birbirine yapıştırıyoruz. Birleştirdiğimiz bölüm gözükmesin diye o  bölüme de şerit geçiriyoruz arzuya göre çiçek, kudele, fisto kulalnarak hayal gücümüze göre süsleyip şekillendiriyoruz. Aşağıdaki resimlere bakarak yapımını da daha net anlayabilirsiniz. Emeği geçen arkadaşıama teşekkür ediyorum . 

 

cdeden şapkalı iğnelik yapımı

Benimde çorbada tuzum olsun diye bende bir adet yapmış olduğum iğnelik resmini paylaştım bu da sizlere fikir olsun

fötur şapka iğnelik yapımı

tuğba şen arkadaşıma teşekkür ederim

cdden iğnelik yapım aşamaları (1) cdden iğnelik yapım aşamaları (2) cdden iğnelik yapım aşamaları (3) cdden iğnelik yapım aşamaları (4) cdden iğnelik yapım aşamaları (5) cdden iğnelik yapım aşamaları (6) cdden iğnelik yapım aşamaları (7) cdden iğnelik yapım aşamaları (8) cdden iğnelik yapım aşamaları (9)

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git