Papatyalı Lif Yapılışı Resimli Anlatımlı

Lif, sabun bezi, ovunma bezi, kese olarak adlandırılan ve çoğunlukla da lif dediğimiz örgüden tığ ile yapılan sabun köpürtmeye ve temizlenmeye yarayan lifler banyoların ve çeyizlerin vazgeçilmezidir. Modernleşen nesildebanyoda örgü lif yerine sabun köpürtmek için farklı  abaratlar kullanılmaktadır. Ama el örgüsü  lifin yeri bir ayrıdır. Her evde her çeyizde mutlaka desen desen model model lifler bulunur. Gelin bohçalarının vazgeçilmez eşyaları arasında yer alır lifler. Bugün kü yazımda sizlere resimli olarak anlatılmış papatyalı lif yapımını ele aldım. Farklı ve gösterişli lif modeli arayan arkadaşlarımı yakından ilgilendirecek papatyalı lif modelini aşağıda resimli olarak sizlere ekledim. Sosyal medyanın en gözde lif gurubu olan örgü cenneti medi grubunun Üyelerinden olan Dilek hanımın anlatımı ile sizlere derlemeye çalıştım. Aşağıdaki resimleri inceleyerek rahatlıkla papatya  lifi yapabilirsiniz.
Papatyalı Lif Yapılışı Resimli (2) 6 Tane fıstık yapılarak lifin göbek kısmı yapılır.resimde de görüldüğü gibi her fıstığın üzerine iki fıstık ve tekli fıstık yapılır.Bu şekilde lifin alt kısmı tamamlanır.Sarı renk  lif yünü kullanarak papatya bölümleri de resimlerdeki gibi yapılır. Son olarak kenarları tığlanır ve çeyizlere konulmak üzere sandıkta yerlerini alırlar 🙂

Bu anlatım için Örgü cenneti medi  adminine teşekkür ediyorum.

Papatyalı Lif Yapılışı Resimli (4) Papatyalı Lif Yapılışı Resimli (5) Papatyalı Lif Yapılışı Resimli (6) Papatyalı Lif Yapılışı Resimli (7) Papatyalı Lif Yapılışı Resimli (8) Papatyalı Lif Yapılışı Resimli (9) Papatyalı Lif Yapılışı Resimli (10) Papatyalı Lif Yapılışı Resimli (11) Papatyalı Lif Yapılışı Resimli (12)

 

 

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git