Gecenin Kraliçesi Kartal Kimdir

Murat Yıldırım 13 Nisan 1979 yılında güzel ülkemizin güzel şehri Konya da dünyaya geldi. Murat Yıldırım’ın babası olan Mehmet Salih Yıldıırım eğitim görevlisi olarak hayatına devam etmiştir.. Annesinin ismi Hayat Yıldırım. Ailenin kökeni aslen doğunun Parisi olan Mardindir.

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğini kazanan Yıldırım Üniversite eğitimini almak için İstanbul’a gelmiştir.Üniversiteye  kayıt olan Murat Yıldırım üniversite hayatında merak saldığı tiyatro ilgisini devam ettirmek için Yıldız Teknik Üniversitesinin tiyatro topluluğuna katılmış ve üç yıl süreyle burada amatör tiyatrocu olarak oyunculuk yapmıştır.

Murat Yıldırım ilk defa 1999 yılında Ayrılsak da Beraberiz adlı dizide rol aldı.Sonrasında Patron Kim, Hayat Bilgisi ve Ölümsüz Aşk , Bütün Çocuklarım , Büyük Yalan , Fırtına, asi, Ey aşk Nerdesin, Aşk ve Ceza ,Suskunlar dizileri izledi. En çok ismini duyurduğu dizi ise Fırtına adlı dizidir. Bu dizi 2006 yılında Kanal D de yayınlanmıştır. Murat Yıldırım’ın  oynadığı filmler  ise Organize İşler , Araf, Güz Sancısı, Kırımlı, Kocan Kadar Konuş adlı filmlerdir.Güz Sancısı, Kırımlı ve Kocan Kadar Konuş adlı filmlerde boşrol oyunculuğu yapmıştır.

Murat Yıldırım,Fırtına dizisinde başrol oynadığı Burçin Terzioğlu ile 20 Haziran 2008 yılında evlenmiş ve 30 Haziran 2014 yılında boşanmışlardır. 2016 yılının fenemon filmi gecenin kraliçesi ile de adını duyurmaya devam etmektedir.  Sevilen oyuncusu Murat Yıldırım Star tv kanalında yayınlanan Gecenin Kraliçesi Dizisinde Kartal ismi ile Başrol oyunculuğu yapmaktadır. Gecenin Kraliçesi Kartal’ın  fotoğraf anılarını incelemek için küçük resimlere tıklayabilirsiniz

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git