Evdeki Karıncaları Uzaklaştırmak İçin Yapılacaklar

Yaz mevsimi yaklaştı havalar ısındı karıncalar da boy göstermeye başladı ben de mutfağında ve evimin belirli köşelerinde çıkan karıncalara karşı savaş açmaya karar verdim araştırma yaparken onları öldürmeden incitmeden nasıl yok edebilirim derdine düştüm :)Karıncaları yok etmek için internetten araştırmış olduğum bazı ilginç fikirleri siz değerli arkadaşlarım için de paylaşmak istedim siz de işinize yarayacak olan karınca yok etme metotları ile karıncaları öldürmeden uzaklaştırır bilirsinizBunun için yapmanız gereken tek şey aşağıdaki maddeler halinde sıralamış olduğum bilgilerinden faydalanmanız olacaktır .Hepimizin evinde mutlaka aşağıdaki gereçlerden bulunmaktadır onların canına zarar vermeden doğal yöntemlerle karıncalardan kurtulma yöntemleri;

  • Kahve telvesinin faydaları saymakla bitmez karıncaları yok etmek için kahve telvesini karıncaların çıkmış olduğu bölgeye dökünüz bir kaç gün içinde karıncaların evinizi terk ettiğini göreceksiniz.
  • Yine toz tarçın kullanarak karınca yuvalarına toz tarçıni serpebilirsiniz toz tarçıni sevdiğiniz takdirde karıncalar evinizi terk edecektir
  • Limon kabuklarını miksar de küçük parçacıklar olana kadar parçalıyalım karınca çıkan bölgeye parçacıkları dökelim limon kokusunda yine karınca gelmeyecektir
  • Yine hepimizin mutfağında yer alan karbonat ve kabartma tozu da karıncaları korumak için etkili olacaktır karıncaların çıktığı deliğe karbonat yada kabartma tozu serperseniz karıncalar gidecektir.
  • Limonu dörde bölüp ortasına kurutulmuş naneyi karınca çıkan bölgeye koyarsanız karınca evinize gelmekten vazgeçecektir.
  • Karınca çıkan bölgeye sarımsak sürerseniz sarımsak kokusu duyduğu yere karıncalar yaklaşmaz.
  • Salatalık kabuğunu da sevmeyen karıncalar salatalık kabuğu olan yerlere yaklaşmayacaktır,  karıncaların çıkış bölgesine salatalık kabuğu koyarak onları uzaklaştırabilirsiniz.
  • Karıncaların evinize yerleşmesini portakalla da durdurabilirsiniz. Bir blender yardımıyla birkaç portakalı bir kap suda püre haline getirin. Sonra yuvalarının üstüne dökün. Portakal kokusunu sevemeyen karıncaların uzaklaştığını göreceksiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git