İğne Oyası Namaz Örtüsü Yapımı

Merhaba arkadaşlar bugünkü konumuzda size iğne oyasından hazırlanmış olan namaz örtüsünü anlatmaya resimli ve sözlü olarak çalışacağım. Parmakta ip dolanarak başlanır ve 5 tane üzerine zürafa yapılır .Alttaki ipin ucundan çekilir  ve yuvarlak oluşturulur üzerine tekrar zürafa yaparak çevrelenir ilk yapılan zürafanın üzerine tekrar dönülür ve içine üç zürafa yapılır ve tekrar ilk zürafa ya dönülür bir artırma işlemi yaparak Burada da dört tane zürafa yapılır .Her sırada artırma işlemi yapılarak 6 tane zürafa olduktan sonra eksiltme işlemine geçilir .Uca doğru gelinir ve sıfırlanarak ip kesilir. İkinci yaprak için ise aynı işlem tekrarlanır 3 küçük zürafa ile  başlanır artırarak  6 zürafa olana kadar devam edilir eksiltme işlemi yapılarak 5 zürafa 4 zürafa üç  zürafa 2 zürafa  1  zürafa ve sıfırlanır. İp kesilir ve anlatıldığı şekilde  üçüncü kanada geçilir .Çiçeğimizin 5 tane kanadı bu şekilde yapıldıktan sonra istenilen renk kullanılarak kenarlarına kontur denilen teknik uygulanır .Her bir kanadın arasına küçük yeşil yaprak konularak model tamamlanır.

 

Çiçeğin orta bölümüne tohum işi denilen teknik kullanılarak tomurcuk yapılmıştır.Burada model arası olarak sinek kanadından yapılmış tepe kullanılmıştır aralarına çiçekler yerleştirilmiştir Siz ara modeli olarak dilediğiniz ve hoşunuza giden modeli tercih edebilirsiniz. 

Not: sitemizdeki hiçbir ürün satış amaçlı değildir sizlere yardımcı olabilmek bir fikir sağlayabilmek amacıyla hazırlanmıştır çoğu model netten alıntıdır yapan arkadaşların ellerine emeklerine sağlık.Diğer anlatımlı iğne oyası modellerimizi incelemeyi düşünürseniz iğne oyası kategorimize göz atarak farklı modelleri de inceleyebilirsiniz ayrıca en yeni modellerden haberdar olmak isterseniz bizi Facebook sayfamızdan da takip edebilirsiniz en yeni paylaşımlarımız da görüşmek dileğiyle Hoşça kalın hanımlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git