İğne Oyası Tülbent Oyası Modelleri

Kapalı bayanların günlük yaşamında kullandığı tülbentler kültürümüze göre oyalarla işlenmektedir. Bu oyaların arasında tığ oyaları mekik oyaları ve iğne oyaları en çok kullanılmaktadır. İğne oyasından yapılmış birbirinden güzel tülbent modelleri sizler için bir araya derledim modelleri kimlerin yaptığını bilmiyorum ama bize bu fikri sağladığı için buradan yapan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

 

iğne oyası tülbent oyası modeli (1)

Bu model sık iğne ve kirpik tekniği kullanılarak hazırlanmıştır , sık iğne tekniği ile yapılmış tepenin üzerine üç adet dak yapılarak harika bir model tasarlanmıştır renk uyumu da gayet şık ve göze hitap etmektedir.

iğne oyası tülbent oyası modeli (2) iğne oyası tülbent oyası modeli (3)

Harika ve basit bir örnek daha, ortası tığ oyası tekniği kullanılarak hazırlanmıştır üzerine iğne oyasından yapraklar yapılarak çiçek görünümü verilmiştir .Iki tepenin arasına çiçekler yerleştirilmiştir şık vegörsel bir model olduğunu düşünüyorum.

iğne oyası tülbent oyası modeli (4)

Nebiş’in iğne oyaları çok ünlenmiştir. Gösterişli zor iğne oyası modellerini tercih eden hanımefendi bizlere yine harika bir fikir sunmuştur. Bu fikri bize verdiği için burada teşekkür ediyoruz

iğne oyası tülbent oyası modeli (5) iğne oyası tülbent oyası modeli (6)

Harika bir model daha hem gösterişli hemde namaz örtüsü nerede tasarlanabilecek model sandıklarda mutlaka yerlerini almalıdır. Çeyizlerin olmazsa olmazı iğne oyası modelleri her geçen gün becerikli hanımlarımız tarafından farklı şekilde tasarlanmaktadır.

iğne oyası tülbent oyası modeli (7) iğne oyası tülbent oyası modeli (8) iğne oyası tülbent oyası modeli (9) iğne oyası tülbent oyası modeli (10) iğne oyası tülbent oyası modeli (11) iğne oyası tülbent oyası modeli (12) iğne oyası tülbent oyası modeli (13) iğne oyası tülbent oyası modeli (14) iğne oyası tülbent oyası modeli (15) iğne oyası tülbent oyası modeli (16) iğne oyası tülbent oyası modeli (17) iğne oyası tülbent oyası modeli (18) iğne oyası tülbent oyası modeli (19) iğne oyası tülbent oyası modeli (20) iğne oyası tülbent oyası modeli (21)

En yeni en güncel İğne oyası örneklerini takip etmek için Facebook sayfamızı beğenebilir ve sitemizi ara ara ziyaret edebilirsiniz. Kadınların günlüğü İğne oyaları yazarak Google’da aratabilirsiniz. En yeni paylaşımlarımızda görüşmek dileğiyle hoşçakalın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git