Papatya Oyası Yapılışı Resimli Anlatım

Tığ işi papatya oyası yapımı için ihtiyacınız olan malzzemeler beyaz renk ip 21 numara tığ, sarı renk filoş ip, küçük halka. Yapımda ve anlatımda emeği geçen Derya Bıyık hanıma teşekkürler.

Papatya oyası yapımı (11) Küçük bir halkanın içine ipimizi sık iğne ile sabitleyip 3 zinicir çekelim.Elinizin sıkılığına geveşekliğine göre sayıyı kendiniz de ayarlayabilirsiniz.
Papatya oyası yapımı (12)

Üç zincirden sonra tığın başına dolayalım ve üç defada çekerek trabzan yapalım. 16 tane trabzan elde edene kadar bu işlemi tekrarlayalım. Elinizde yukarıdaki gibi bir motif oluşacak.

 

Papatya oyası yapımı (2)

Papatya oyası için sarı renk ip kullanalım ve 5-6 zincir çekelim.
Papatya oyası yapımı (3)

Tığın başına iki kez dolayarak ilk başladığımız noktanın içine batalım . İlk olarak bir kerede çıkıp daha sonra ikide çıkarak resimdeki görüntüyü elde edelim. Papatya oyası yapımı (4)

İki zincir çekip oluşturulan çubuğun içine 8 tane sık iğne yaparak aşağıya doğru inelim. Dokuzunu sık iğneyi hemen yanındaki tarabzanın tepesine batarak kapatalım.

Papatya oyası yapımı (6)

Papatya oyası yapımı (7)
Papatya oyası yapımı (8)

Papatya oyası yapımı (5)

Birinci yaprak bu şekilde tamamlanır.Beş tane olana kadar aynı işlem tekrarlanılır. Papatya oyası yapımı (9)

Papatya oyası yapımı (10)Sizde benimle yaptığınız anlatımlı oyaları paylaşmak isterseniz facebook adresimizden iletişime geçebilirsiniz. Yorum bırakarak da bizden isteklerinizi dile getirebilirsiniz. facebook adresimiz iğne oyası ve örgü paylaşımları olarak aratabilir yada tıklayarak ulaşabilirsiniz.Bir önceki konumuz olan tığ oyasından fıstık oyası yapımı resimli anlatımlı konumuzu incelemek isterseniz tığ oyası kategorimize göz atarak site içinde aratarak incelemeye başlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git