Fincan Şelalesi Yapılışı Resimli Anlatımlı

2015 yılında ortaya çıkan 2016-2017 yıllarında da patlama yaşayan harika bir dekorasyon fikrini sizlerle paylaşıyorum evdeki  fincanlarınızla eski ucuz küçük boy ince çatallarınızı kullanarak geri dönüşüme katkı sağlayabilirsiniz .Ayrıca çok şık bir aksesuara da sahip olabilirsiniz. Bana bu resimleri hazırlayan arkadaşım El Emeği Göznurum arkadaşıma teşekkürlerimi buradan da belirtmek istiyorum. Arkadaşımıza yaptırmayı düşünürseniz sipariş almaktadır. Facebooktan El Emeği Göznurum yazarak kendisine ulaşabilrsiniz.

Fincan şelalesi için gereken malzemeler:

Türk kahvesi fincanı ve tabağı( Çay fincanı da kullanabilirsiniz) küçük boy çatal( büyük boy çabuk bükülen çatalıda tercih edebilirsiniz).Sıcak silikon tabancası, latex hazır güller, makas, pense, organize simli tül, gümüş sıralı taş, yada yarım incilerde kullanabilirsiniz.Fincanlar taşlı boncuklu şeritlerle kaplanır.

Fincan Şelalesi Yapılışı

küçük boy çatal pense yardımıyla bükülür. Fincan ve fican tabağına sıcak silikon yardımıyla sabitlenir.Sıcak silikonu tabağa bol miktarda sıkmanız faydalı olacaktır.

Fincan Şelalesi Nasıl Yapılır

Latex hazır güller fincanın içinden başlayarak sırayla aşağıya doğru sıcak silikon sürülerek çatala ve fincanın içine yapıştırılır.

Fincandan Dökülen Çiçek Şelalesi Yapılışı

Organize pullu tüller kullanarak aralara da şekillendirebilirsiniz. Dilerseniz fincan tabağının içine fisto da kullanabilirsiniz.Fincanın içini tamamen çiçeklerle kaplayarak kurumaya bırakabilirsiniz.

Fincan Şelalesi Yapılış Aşamaları

Emeği geçen arkadaşıma tekrar teşekkür ediyorum.Kadeh süsleme fikirleriyle de ilgilenir ve incelemek isterseniz gelin damat kadeh bardak süslerini de inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

 

fincan şelalesi modelleri

Mutlu son ….Bu bir örnektir hayal dünyanıza göre şekillendirmek elinizde kolay gelsin hanımlar.

Değişik renklerde çiçek şelalesi fikirleri için aşağıdaki resim galerimizi inceleyebilirsiniz.

Facebook sayfamızı beğenerek bizi sosyal ağda da takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git