Tığ İşi Türkan Şoray Kirpiği Yelek Modeli Yapılışı

Bir dönemler meşhur olan ve iki şişle örülen Türkan Şorayın kirpiğinden esinlenerek modele ünlü oyuncunun ismi verilen modeli bir de tığ ile denemeye ne dersiniz. Yapılışı kolay ve  gösterişli modeli resimli olarak sizlere taşıdım. Yapımda emeği geçen arkadaşa teşekkür ediyorum.Resimli olarak aşağıdaki galeride size verilmiştir. Dilim döndüğünce de anlatmaya çalışacağım.

Alize ip ve uygun kalınlıktaki tığ yardımıyla yelek modelinin ilk adımına zincir çekerek başlıyoruz.Zinciri örmek istediğiniz yaş gurubuna ve kiloya göre bedenini ayarlayabilirsiniz. Zincirin sonuna geldiğinizde dönün ve iki zincir atlayarak tığa dolayıp iki defada çıkın.Tekrar iki zincir çekip boşluk vermeden aynı deliğe tekrar batın. İki zincir boşluk bırakın ve iki zincir çekip iki defada çıkarak devam edin. Bir deliğe iki batarak da ilk sırayı tamamlayın.İkinci sıra için beş zincir çekin ve ikili oluşturulan ayaklar arasına iki defada çıkarak batın ve bir ayak da burada yaparak ilk sıradaki gibi ilerleyin.Üst sırada üç tane bacaktan sonra iki zincir çekin ve dokuz tırabzan yapın iki zincir çekip bir bacak daha yapın. İki zincir çekip dokuz tırabzan yaparak iki zincir çekin üç tane ayak yapın.Üç sıra bu şekilde örün tırabzanların dört bir tarafta dört bi tarafta kalacak şekilde sayın ve ortada kalan trabzanın olduğu ayağın içinden batarak 12 kadar zincir çekinTığ İşi Türkan Şoray Kirpiği Yelek Modeli Yapılışı (2)

dört tane tırabzandan sonra alttaki ayağın içine tekrar batılır ve ve tekrar tığdan çıkmadan tekrar batılır fıstık yapılır altı kere batarak bir araya toplanır. Fıstık oluşur. Tekrar dört tırabzan yapılır ve 12 zincirle yukarıya doğru çılarak model oluşturulur. Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. Umarım faydalı olmuştur. Daha net anlayabilmek için resimleri inceleyebilirsiniz. Takıldığınız yerler için mesaj atarak sorabilirsiniz. Bunun için facebook sayfamızı beğenerek mesaj bölümünden ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin hanımlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git