Beş Şişle Papatyalı Patik Yapılışı ve Tarifi

Merhaba Hanımlar beş şişle patik yapmayı merak eden arkadaşlar için Elif Elif Demir anlatımından sizlere papatyalı patik modelini aktaracağım. anlatımlı resimler Elif Hanım’a aittir daha önce de 5 şişle patik modelini Elif hanım tarafından sitemizde yine paylaşmıştık. Ben bugün ki patiğimde  Ören Bayan Dora patik ipi ve  iki numara şiş kullanacağım.

papatyali-patik-semaso

Patiğime 12 ilmek olarak başladım ve 4 ters ters ,  düz düz ördüm. sonra ilmekleri altışar altışar iki şişe böldüm başladığım yerden de tığ ile 6 şar ilmek çıkardım ve patiğim beş şiş ile örmek için uygun hale geldi. 4 şişteki 6 ilmeği bir sıra düz ördükten sonra artırma işlemine başladım patiğin her  iki köşesinden de 2 ilmek ördükten sonra bir ilmek artırdım arttırma işlemini 4 şişe içinde uyguladım 12 . ilmeği artırırken patiğin burnundaki minik çiçek motifini koydum artırma işlemi yapılırken bir sıra artırma yapıyoruz bir sıra düz örüyoruz küçük motifi bitirdikten sonra 6 sıra düz örüp papatya motifli koyuyoruz papatya bittikten sonra 5 sıra düz örüyoruz ve alt tarafta 16 ilmek bırakıp patiği kesiyoruz 16 ilmeği -ayak büyüklerimize göre örüyoruz Benim örmüş olduğum beş şiş patik  38-39 numara ayaklar için uygundur .Patiğin alt kısmını bitirdikten sonra yanlardan 40 ar ilmek  çıkarıyorum 6 sıra  düz örüp papatya motifi koyuyorum yan tarafın kenarlarını patiğin ön tarafından ilmek çıkararak birleştiriyorum papatya motifi bittikten sonra 5 sıra düz örüyorum ve patiği kesiyorum kesim İşini bitirdikten sonra üçer zincir çekip batıyorum daha sonra patiğin motifinde ki renklerden zincir çekiyorum çektiğim zinciri fotoğrafta görüldüğü gibi çektiğim üçer zincirin aralarından Geçiriyorum ve böylece patiğimiz bitiyor ve size de güle güle kullanmak düşüyor.

Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım umarım faydalı olabilmişimdir Aşağıdaki resimleri inceleyiniz de anlatmak istediğimi resimlerden daha net anlayabileceksiniz.Bir önceki konumuzda beş şişle patik yapımının başka bir modeline değinmiştik beş şişle patik yapımının diğer modelini Elif hanımın anlatımında incelemeyi düşünürseniz 5 şişle patik yapımı tıklayabilirsiniz ya da site içerisinde beş şişle patik yapılışı yazarak aratabilirsiniz en yeni en güzel paylaşımlarla karşınıza çıkmaya devam edeceğiz Facebook’da İğne oyası ve örgü paylaşımları  olarak beni bulabilirsiniz kolay gelsin hanımlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git