Tunus İşi Kesme Şeker Modeli Yapımı ve Anlatımı

Merhaba hanımlar sizlere denemiş olduğum bir modeli paylaşmak istedim. İki şişle yapılan kesme şeker modelini tunus tekniğini kullanarak yaptım. Yapmak iteyen arkadaşlarıma fikir olacağını da düşünerek paylaşmak istedim.

Minik Leyla için yapmış olduğum tunus işi kesme şeker bebek yeleği örneğini aşama aşama sizlere resimledim. Yeleğimizin önden görünüşü.kesme-seker-modeli-orgu-bebek-yelek-tunus-isi-2

kesme-seker-modeli-orgu-bebek-yelek-tunus-isi-1Kesme şeker modeli , bayram şekeri örgü modeli bebek yeleğimizin arkadan görünüşü.

Şimdi gelelim tarifine.

tunus-isi-kesme-seker-modeli-anlatimi-ve-yapimi-1Ben örneği anlatabilmek için küçük bir parça ördüm ve örneğin tarifini açıkladınm. 20 zincir çektim üzerini normal tunus tekniği kullanarak bir sıra ördüm.

tunus-isi-kesme-seker-modeli-anlatimi-ve-yapimi-3sıra geldi örneğimizi kurmaya normalde tunus örgüsünü her bil ilmeğin arasından alıyoruz. Bunda ise her ilmeğin içine içine batacağız. Aradaki boşluklara batmayın ilmeğin içine batın böylece tunus işi düz örgü tekniği ortaya çıkmış olacak. 6 tane ilmeği bu şekilde yaptıktan sonra tunus işi haroşa tekniğini uygulayacağız.

tunus-isi-kesme-seker-modeli-anlatimi-ve-yapimi-2ilmeği önden almak yerine arkadan alarak 6 ilmek de bu şekilde örüyoruz ve tunus işi haroşayı kurmuş oluyoruz.

tunus-isi-kesme-seker-modeli-anlatimi-ve-yapimi-86 ilmeği haroşa 6 ilmeği düz örüp son 2 ilmeği de bir  haroşa bir düz ördüm .

tunus-isi-kesme-seker-modeli-anlatimi-ve-yapimi-10örneğin kesme şeker modelini alması için 6 sıra ördükten sonra düz tunus tekniği olan bölümü ters yani haroşa örüyoruz. ters tunus tekniği olan bölümü düz tunus tekniği olarak örüyoruz. Böylelikle kesme şeker modelimiz ortaya çıkmaya başlıyor.tek şişle kesme şeker örgü modelini sizde facebookda paylaşarak bilmeyen arkadaşlarınıza yardımcı olabilirsiniz. Tek şiş bayram şekeri, tek şiş kesme şeker örneği tunus işi ile denemek isteyenlere fikir olsun kolay gelsin hanımlar. Facebook İğne oyası ve Örgü Paylaşımları sayfamı da beğenmeyi unutmayın.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git