Ay Çiçeği Lif Modeli Yapılışı Resimli Tarif

Ay çiçeği lif modeli resimli anlatımlı aşama aşama yapılışı. Sarı ve siyah olan model Gül’ün Hobileri El İşleri arkadaşımıza aittir. Lifçi hanımlar buyrun size harika bir anlatım ve farklı bir model daha. Arşivinizde, çeyizlerde yerini alması gerekli diye düşünüyorum . Hemde  farklı bir model , ay çiçeği lif modeli suya girdiği zaman çabuk bozulmayacaktır. Tek kat örülmüş liflere göre suya ve sabuna daha fazla dayanacak olan lif modelini denemenizi tavsiye ediyorum. Aşağıdaki resimli tarifi bize lifci Melek Yüregir hazırladı. Ellerine sağlık diyoruz böylesi güzel bir modeli bizde sitemizde yayınlamaktan çok mutlu olduk. Aşama şama anlatımlı ay çiçeği lif modeli tarifi :

Siyah olan kısım yapılır . Üç sıra siyah kısım yapılır. 6 parça dilimler oluşur.Pembeyi 3 sıra artırarak örülür. Sonra dilim dilim kesilir . Üst kısımda  2 sıra örülür 2 kalana kadar .Dilimlere ayrılıp kesilir bir kalana kadar.En son aşamada beyaz iple kenarlarına fıstık örülür iki katlı ay çiçeği lif modelimiz hazır güle güle kullanın..

ay-cicegi-lif-yapimi-resimli-anlatim

 

ay-cicegi-lif-yapimi ay-cicekli-lif-modeli-1 ay-cicekli-lif-modeli-2 ay-cicekli-lif-modeli-3 ay-cicekli-lif-modeli-4 ay-cicekli-lif-modeli-5 ay-cicekli-lif-modeli-6 ay-cicekli-lif-modeli-7 ay-cicekli-lif-modeli-8 ay-cicekli-lif-modeli-9 ay-cicekli-lif-modeli-10 ay-cicekli-lif-modeli-11

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git