Gül Şeklinde Lif Yapılışı Resimli Anlatım

Gül şekli verilmiş lif modeli yapımı Gül’ün hobileri ve el işleri arkadaşımıza aittir. Anlatımından dolayı kendisine çok teşekkür ediyoruz. Yapımını resimli olarak sizlere taşıdım. Gül şeklindeki lifin şeması da resimler arasında yer almaktadır. Sizlere harika bir fikir olacağını düşünüyorum. En yeni en güncel lif modeli olan kat kat gül lif örneği patlama yaşamaya başladı bile. Hadi siz de yerini alın iplerinizi ayarlayın ve gül şeklindeki lifi yapmaya başlayın. İster çeyize ister hediye olarak eşe dosta verin.

Üç boyutlu fıstıklı gül lif yapılışına

6 fıstıkla başlanır üç sıra örülür.6 parça olan bölümlerden yapraklar oluşturulur. Bir sıra gülü yapacağınız renkle siyahın üzerine dolanılır. Her parça da bir gülün yaprakları oluşturulur başlanır azaltılarak örülür her yaprakta aynı işlem uygulanır ilk kat tamamlanır. İkinci kat için göbek kısmından tekrar başlanır ve tekrar burada da yapraklar oluşturulur üçüncü kat için de aynı işlem tekrarlanır. Resimleri incelediğinizde daha net anlayacaksınız. Lif tekniğini bilen her hanım kolaylıkla modeli yapabilecektir.

Aşağıda resim galerimizde bol köpüklü banyolar için kabarık kat kat gül lif yapılışına resimli olarak yer verilmiştir.

Gül şekli verilmiş lif modelinin göbek kısmı yapılış resimleri:

Gülün yapak kısmının yapılışı resimleri :

Gül şeklinde banyo lifi örneğini bize fikir veren arkadaşımıza tekrar teşekkür ediyorum. Melek hanımın hazırlamış olduğu ay çiçek şeklinde lif modelini inleyerek yapmayı düşünürseniz ay çiçekli lif yapımına bakabilirsiniz. 2017 yılının en yeni lif modelleri arasında yer alacak olan 2017 lif modelleri şimdiden teşhire çıktı. Tasarımları ile bizleri aydınlatan arkadaşlara teşekkürler. En yeni en farklı lif modellerini incelemeyi düşünürseniz yapımları ile birlikte lif modelleri kategorimize göz atabilirsiniz. En yeni örneklerle sizlerle olamaya devam edeceğiz. Bizi facebookdan da takip edebilirsiniz. Facebook da beni İğne Oyası ve Örgü Paylaşımları sayfamı beğenerek bulabilirsiniz. Kırıkkale’den sevgiler …..Deniz Sude ….

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git