Beş Şişle Şık Çorap Yapımı ve Tarifi

 

Merhaba arkadaşlar size bugün şıkır şıkır bir çorap tarifi ile geldim. Gülsüm Kls Arkadaşımızın yapmış olduğu harika çorap patik modeline sahip olmak isterseniz Modelin kuruluşu ve yapım aşamalarını inceleyebilirsiniz. Eğer yapmayı bilmiyorsanız ve çok da yaptırmak istiyorsanız Gülsüm Klş hanımla irtibata geçerseniz o size yardımcı olacaktır. Bunun için facebook da Gülsüm Hanımı Gülsüm Klş Antalya olarak aratarak bulabilirsiniz.Yada bizimle İğne oyası ve örgü paylaşımları sayfamızdan iletişime geçerek çorap sipariş verebilirsiniz.Sizlere beş şiş çorap örülüşü, beş şişle çorap nasıl yapılır, 5 şiş çorap örme, beş  şiş çorap tekniği, beş şişli çorap modeli ve yapımı, beş mille çorap yapma, beş mille çorap nasıl yapılır sorularınıza aramalarınıza ışık tutmaya geldim. Buyrun resimleri birlikte inceleyelim.
bes-sisle-sik-corap-yapimi-ve-tarifi

3 tane şişe aynı anda 10 tane ilmek atıyoruz.

bes-sisle-sik-corap-yapilisi

şişin birini çekip çıkartıyoruz.

bes-sisle-modelli-corap-ucu-baslama

Sırayla iki şişteki ilmekleri örüyoruz

bes-sis-corap-burnu-nasil-yapilir

Sonra ilk ilmeği örüyoruz bir ilmek atıyoruz 4 ilmek daha örüyoruz. Diğer şişimize 4 ilmek örüyoruz 1 ilmek atıyoruz bir ilmek örüyoruz sonra alttaki şişimizi de aynı şekilde örüyoruz başta ve sonda arttırma işlemi yapılıyor. 4 şişte de artırma yapılıyor sonrasında bir tur arttırma olmadan örülecek

bes-sisle-corap-ucu-baslama

Her şişte 14 ilmek olana kadar örüyoruz dediğimiz gibi yalnız bir tur arttırma yapılacak bir tur yapılmayacak.Model kuruluşuna resimli galerimizde aşağıda yer verdim. Açıklamalı resimlere oradan ulaşabilirsiniz.

bes-sis-pratik-corap-orme

5-sisle-corap-modeli

Model 3 kez tekrarlanır.. Bir tur düz örerek dönüyoruz.

5-sisle-corap-modeli-ve-anlatimi

Model kısmını bırakıp alt tarafı ayak boyunuza göre örün ben 14 sıra örüyoruz.

14 sıra ördükten  sonra topuk keseceğiz ilmekleri 3 e ayırdım 10 10 10 gibi ortadaki 10 ilmeği örüp her seferinde sağdan soldan kesip topuk oluşturacağız.

Açıkta kalan yan taraflardan ilmek alacağız ipi kopartmadan ben 12 ilmek aldım her iki taraftan da alacığız. Model kısmına hiç dokunmadan en baştaki 2 ilmek hep düz olacak diğer yerler bir ters bir düz örülecek.
Lastik kısmını örüyoruz mesela iç tarafı yaparken baştaki iki ilmeği örgünün düz tarafına geçiriyoruz.Model kısmından bir ilmek arka tarafa geçiriyoruz daha sonra iki ilmeği örüyoruz.
Model kısmındaki bütün ilmekler bittikten sonra iki parmak kadar örüp kesiyoruz isteğe göre düğme yeri açılabilir. Örgünün düz tarafını örerken o iki ilmek Düzde kalacak.Model kısmındaki bütün ilmekler bittikten sonra iki parmak kadar örüp kesiyoruz isteğe göre düğme yeri açılabilir.
Bu sitedeki paylaşımları ben satmıyorum tamamen hobi amaçlı yapıyorum .İlginize ve alakanıza teşekkür ediyorum. Beş şile patik yapımı ve anlatımı Gülsüm Klş hanıma aittir paylaşımı ve anlatımından dolayı ona çok teşekkür ediyorum. En güzel paylaşımlarda görüşmek dileğiyle …Diğer bir modelimiz olan Beş şişle Papatyalı patik yapımını da sitemizde inceleyebilirsiniz.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git