Tasarım Gül Şeklinde Lif Modeli Yapılışı

Merhaba Hanımlar Gül hanımın tasarımından üç boyutlu Güllü tasarım lif modelinin sizlere resimli olarak paylaşmaya çalışıyorum. normal liflere göre farklı şekilde tasarlanmış ve tamamen Gül hanımın hayal gücüne göre ayarlanmış olan Gül şeklindeki lif modelini sizde yaparak çeyizlerinizde bulundurabilirsiniz.

Gül şeklindeki lif modeline 8-10 zincirle başlanır elinizin sıklığına veya gevşekliğine göre ortadaki halka kısmı kendiniz ayarlayabilirsiniz. Bir fıstık yapılır ve fıstığın üzerine tekrar bir fıstık yapılarak  halkanın içine tekrar bakılır ve içine bir fıstık daha yapılır bu şekilde 3 tane fıstık yapılır. Her sırada artırma işlemi yapılarak 3 sıra fıstık örme yapılır.

Beyaz ip ile üç boyutlu fıstık örülerek pembe göbeğin üzerine kıvrım kıvrım olacak şekilde dolanılır. Gülün göbek kısmı yavaş yavaş oluşur. beyaz kısımların da üzerine pembe ile fıstık dolanılır.Eksiltme ve artırma yapılarak yapraklarda oluşturulur.

Gül hanımın tasarımları bizleri şaşırtıyor ve şaşırtmaya devam edecek . En yeni en güzel lif modellerini gül hanımın tasarımları ile siz değerli takipçilerim için aktarmaya devam edeceğim. Gül hanıma facebooktan Gül’ün hobileri el işleri olarak aratabilir ve onunla görüşüp sipariş bile verebilirsiniz. En yeni paylaşımlardan haberdar olmak için bizi İğne Oyası ve Örgü Paylaşımları facebook sayfasında da bulabilir ayrıca facebook gurubumuz Kadınların Günlüğü El Emekleri gurubumuzda da bulabilirsiniz.Nilüfer şeklinde lif modelinide Gül hanımın tasarımından incelemek isterseniz Nilüfer çiçeği lif modeline bakabilirsiniz.

 

2017-en-yeni-lif-ornegi tasarim-gul-lif-modeli-semasi tasarim-gul-lif-modeli-yapilis-resimleri-1 tasarim-gul-lif-modeli-yapilis-resimleri-2 tasarim-gul-lif-modeli-yapilis-resimleri-3 tasarim-gul-lif-modeli-yapilis-resimleri-4 tasarim-gul-lif-modeli-yapilis-resimleri-5 tasarim-gul-lif-modeli-yapilis-resimleri-6 tasarim-gul-lif-modeli-yapilis-resimleri-7 tasarim-gul-lif-modeli-yapilis-resimleri-8 tasarim-gul-lif-modeli-yapilis-resimleri-9 tasarim-gul-lif-modeli-yapilis-resimleri-10 tasarim-gul-lif-modeli-yapilis-resimleri-11 tasarim-gul-lif-modeli-yapilis-resimleri-12 tasarim-gul-lif-modeli-yapilis-resimleri-13 tasarim-gul-lif-modeli-yapilis-resimleri-14 tasarim-gul-lif-modeli-yapilis-resimleri-15 tasarim-gul-lif-modeli-yapilisi tasarim-gul-lif-modeli-yapimi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git