Tığ İşi Kız Çocuk Elbise Anlatımı

Merhaba hanımlar sosyal medya da bulduğum harika bir tığ işi çocuk elbise takımı siznle paylaşmak istiyorum. Modelin kime ait olduğunu bilmediğim için isim belirtemiyorum. Alıntı örgü elbise anlatımında emeği geçen arkadaşa buradan çok teşekkür ediyorum.

kız çocuk tığ örgüsü elbise modeli yapımı ile

Örgü Elbise Tarifi

Elbise için 120 zincir çekip üzerine 120 trabzan yapalım. 1.sıradan sonra 30’ar trabzan olmak kaydıyla ön arka ve kolları ayıralım. 30 trabzan örüp aynı yere batmak suretiyle 4 trabzan daha yapıyoruz. 30 trabzan+4 + 30 trabzan + 30 +4 + 30 trabzan + 4 olarak sıra tamamlanır. Böylece 4 sıra örülür. Sonra kolların yerini bırakıp ön ve arka bedenleri artırmadan 1 0sıra trabzan örelim. Ondan sonra etek ucundaki örneği kuralım. Yani… 2’li trabzan 2 zincir 2 trabzan 3 zincir (3 trabzan atlayarak) 3’te çıkalım 3 zincir 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan 2’li trabzan 2 zincir 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan (alttaki direğin tepesine 2 birden) 3 zincir 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan 2 zincir alttaki trabzanların üzerine 3 trabzan 2 zincir yanına 1 trabzan (alttaki yuvaya) 2 zincir 3 trabzan 2 zincir 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan 2 zincir 3 trabzan 2 zincir 1 trabzan ( alttan gelen 2 yuvanın arasındaki direğin üstüne) 2 zincir 3 trabzan 2 zincir 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan Örnek böyle devam eder. Kol yerlerinide 1 zincir 2 kere de çık 1 zincir 2 defada çık… İstenen uzunluğa gelince beyaz ip ile sık iğne uygulanır. Çiçeklerimiz için 4 zincir ile bir yuva oluşturun sonra içine 6 yuva yapılır. Yuvaların içine 6’lı trabzan ile dolduralım. Daha sonra arkadan zincir ile 6 yuva daha oluşturulım. Bu şekilde 4 sıra daha yapalım.Üstüne bir tane boncuk dikip elbiseyle monte edelim.

El işi örgü elbise modeli, örgü elbise, kız çocuk örgü elbise, kız için tığ işi elbise örneği, tığ işi kız bebek örme elbise modeli anlatımı benim çok hoşuma gitti umarım sizinde hoşunuza gider.Erkek çocuk için hazırlanmış 2 yaş erkek çocuğuna uygun efe yeleği anlatımını incelemek isterseniz sitemizde 2 yaş efe yeleği modeline göz atabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git