Tomurcuklu Çiçek lif Yapımı Videolu Anlatım

Yıldız lif modeli anlatımını Ören Hanım Gökçe harika bir şekilde videolu olarak siz sevgili örgü severler için hazırlamıştır. Tomurcuk çiçekleri olan lif modeli her genç kızın çeyiz sandığında olması gereken modeller arasındadır.

lifyapımı

Çeyizler için harika bir tasarım tomurcuk çiçekli lif modeli anlatımı:

Altın zincir çekerek bir yuvarlak halka oluşturuyoruz sonra bir zincir çekerek Halkanın içerisine tığın başına  4 kere sararak bir fıstık yapıyoruz 2 zincir çekiyoruz 3 ya da 4 defa dosya evrak fıstık yapmaya devam ediyoruz fıstığın arasına iki tane zincir çekiyoruz bu şekilde 6 tane fıstık yapıyoruz. 6 tane fıstık yaptıktan sonra üzerine dönüyoruz ve oraya bir fıstık daha ekliyoruz fıstığın üzerini kapatıp tekrar üzerine dönerek Bir fıstık yapıyoruz be dibine tekrar bir fıstık daha yapıp İkisini birlikte kapatıyoruz arasına 2 zincir çekip 2 fıstığın tepesine geçiyor geçiyoruz ve bu şekilde devam ederek ilk sırayı tamamlıyoruz. Her bir gözde sekiz fıstık tepe olana kadar arttırma işlemine devam ediyoruz 8 fıstık olduktan sonra ipimizi koparıyoruz. Tepe 8 sıra olduktan sonra kesme işlemine başlıyoruz yıldız lif şeklini alana kadar devam edip  sıfırlıyoruz  .Tomurcuk güllerini ve yapraklarını yaparak  çeyizlik örgü banyo lifini şekillendiriyoruz. çeyizlik lif modellerinden resimli anlatımlı sitemizde daha önce yer vermiştik Dilerseniz örgü modelleri kategorimiz den resimli anlatımlı lif modellerine göz atabilirsiniz

yıldız-lif-tomurcuklu lif yapımı

Lif modeli videolu anlatımla ören hanım youtube videosundan detaylı bir şekilde izleyerek sizde çeyizlik tomurcuklu yıldız lif modelini yapabilirsiniz.

yıldız lif yapılışı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git