Yılan Güle Dolandı Çorap Yapılışı Nakış İşlemeli

Merhaba Hanımlar Diva  Patik YouTube kanalından sizler için yılan güle dolanmış örgü modelini sitemde yayınlamak istedim. su yolu örgü modeli daha önce atkılarda  berelerde , şal ve bebek yeleklerinde kullanılmıştı. Bu anlatımda ise tamamen farklılık yapıp  beş şiş patik  çorap modeline uyarlanarak harika bir tasarımla sizlere sunulmuştur. Kız çocuk yelek modeli ne kız çocuk bere atkı modelinde karşımıza sıklıkla çıkan yılan güle sarılmış örgü modeli ajur tekniği kullanılarak örülmüştür en çok kolay hem de bir o kadar gösterişli olan su yolu örgü modeli olarak da bilinen modeli beşşiş  çoraba  uyarlamak için üç bölümde hazırlanan videoyu izleyelim. Daha önce hiçbir yerde görmediğiniz beşşiş çorap yılan güle dolandı nakışlı örneği ilk kez diva patik tarafından sizlerle…..

beş şiş çorap topuk yapımı

Beş şiş patik çorap için gerekli malzemeler:

Beş adet çoraplık şiş.

Bir adet ören bayan dora veya herhangi bir patiklik ip.

Gülleri yapmak için dilediğiniz renk renkli çorap ipi.

Beş şiş çorap  burnu yapılışı bölüm 1:

Çorap burnuna 12 ilmek ile başlanır. Bir  sıra haroşa örülür. Düzünden ilk ilmek örmeden alınır 6 ilmek örülür ikinci şişe Diğer 6 ilmeği düz bir şekilde örüyoruz. Bir tığ yardımıyla başladığımız yerden altışar tane ilmik çıkartıyoruz 4 şişe ayarlayacağız. Şişteki ilmekleri düz bir şekilde artırma işlemi yapmadan  örüyoruz. 4 şişteki ilmekleri örüldükten sonra ikinci sıraya geldiğimizde artırma işlemini yapıyoruz. artırma işlemini yaparken baştaki ilmeği ördükten sonra ikinci ilmeğin  altındaki ilmeğin içinden bir ilmek çıkartıyoruz. Artırma işlemini bitirdikten sonra bir sıra artırmadan düz örgü örüyoruz. Bir sıra artırıp bir sıra düz giderek patik burnunu her bir şişte 13 ilmek olana kadar artırıyoruz. yalnız bir tarafta 14 ilmek olacak bu da modelin sayısının denk gelmesi için .

diva patik youtube çorap

Beş Şiş Su Yolu Modeli Çorap Modeli Kurulumu Bölüm 2:

Model kurulumu için videoyu izleyebilirsiniz. Beş şiş  güllü çorap yapımına da göz atabilirsiniz.Baklava dilimli yeşil çorap yapımını örgü modelleri kategorisinde yer almaktadır. Videoların ve bu tür örneklerin anlatımının devamı facebook da beğenip paylaşabilirsiniz.

Beş şiş çorap topuk yapımı, beş şiş çorap boğaz yapımı bölüm 3:

 

beş şiş çorap burnu nasıl yapılır

Yılan güle dolandı , yılan güle sarıldı , su yolu modeli artık siz ne olarak biliyorsanız nakışlı çorap modeli rokoko tekniği kullanılarak yapılan çorap işlemesini bir sonraki konumuzda ele alacağız. şimdilik hoşçakalın.

yılan güle dolandı modeli

 

Yılan Güle Dolandı Çorap Yapılışı Nakış İşlemeli Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Sudenaz diyor ki:

    Çok güzel olmuş anlatım videosu da bir okadar güzel elinize emeğinize sağlık

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git