Kolay ve Güzel İğne Oyası Model Anlatımı

Neşenin göz nuru iğne oyası youtube model anlatımı videolu sesli anlatım:

İhtiyacınız olacak malzemeler iğne , dört renk ip, makas, tülbent 🙂

neşenin göznuru youtube

Yeşil yaprak ve 4 tane Pırpır ile ortaya çıkacak olan hem kolay hem de güzel  model  oyalı suni İpek ip ile tasarlanmıştır. 5 zürafa ile başlayarak Her sırada birer tane eksik börek 2 tane zürafa olana kadar yapıyoruz ikinci zürafa ya geçerken orta büyüklükte bir yuva oluşturuyoruz. Oluşturduğumuz yuvanın içine düğüm  atıyoruz küçük küçük zürafalar yaparak 7 sıra artırıyoruz ve 7 sıra sonunda eksiltme işlemi yaparak yaprağı tamamlıyoruz .Araya dört tane orta boy kirpik yaparak ikinci yaprağa yukarıda bahsettiğimiz  şekilde yaparak ikinci yaprak bölümünü de yapıyoruz.

en yeni iğne oyası modelleri

Renkli suni ipek ipleri çiçekli yazma modelinin içindeki renklere göre kullanarak iki minik zürafa orta boy kirpiklerin içine yapılır. İkinci sırada artırma yapıp üçe çıkıyoruz.  Başa dönüp artırma yapmadan iki göz zürafa yapıyoruz Başa dönüp bir zürafa tekrar yapıp sıfırlayıp küçük bir badem oluşturuyoruz. Bu şekilde dört badem yaparak modeli tamamlıyoruz.

kolay ve güzel iğne oyası

İğne oyası püf noktalarını detaylı bir şekilde anlatan Neşenin Göz Nuru İğne oyası kolay ve güzel iğne oya videosunda bulabilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git