Zarif ve Şık Yeni İğne Oyası Modeli Videolu Anlatımlı

Merhaba arkadaşlar İğne Aşkı arkadaşımızın anlatımından gri yazmaya yapılmış çok zarif, çok şık iğne oyası modelinin videolu anlatımını sizler ile buluşturuyorum. Arkadaşımız oyalı marka suni ipek ip kullanmış . İhtiyacınız olan malzemeler düz renk yazma ve dört renk ip .

Eğer desenli yazma kullanacaksanız yazmanın içindeki renklere göre renk uyumunu yakalayarak yapabilirsiniz. İğne oyası zarif ve gösterişli çiçek anlatımına geçelim.

 

İğne oyası çok gösterişli oya yapılışı için İlk önce yapmanız gereken yazmayı dört bir tarafına zürafa çekmek. Biriktiğimiz zürafanın üzerine model kurmak için 5 adet zürafa yapıyoruz. Zürafanın içine tekrar dönüyoruz ipi bol bırakırsanız çirkin olacaktır. Bu yüzden ipi ayarlayın. İlk zürafanın içine bir pırpır yapıyoruz ve dört zürafa yapıyoruz. Başa dönüyoruz ve tekrar pırpır yapıp üç zürafa yapıyoruz. Bu şekilde beş kirpikli bir yaprak yaparak sıfırlıyoruz. 9 tane zürafa yapıp tekrar ilk yaptığımız tepeli yaprağı yapıyoruz. Üç zürafa yapıyoruz ve iki zürafa içine bir yuva yapıyoruz. Yuvanın içine dönüp 6 minik zürafa yapıyoruz. Başa dönüyoruz. Hemen döndüğümüz zürafa içine bir pırpır yapıyoruz, yanındaki zürafaya geçiyoruz. 5 zürafayı bu şekilde tamamlıyoruz Başa dönüyoruz, aynı yerin içine bir kirpik daha yapıyoruz. Bu  şekilde beş kirpik yaparak aşağıya doğru kirpik yaparak iniyoruz. Bu şekilde modeli tamamlamış oluyoruz. Diğer çiçekleri de aynı şekilde yaparak yazma kenarını iğne oyası gösterişli model ile tamamlıyoruz. Beyaz renk ip ile çilekli modelin ortasından kontur işlemini geçerek modeli tamamlamış oluyoruz. Detaylı bir şekilde anlayabilmek için videoyu izleyebilirsiniz.

igne aşkı youtube

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git