Diva Patik Youtube Baklava Dilimli Popcorn Beş Şiş Çorap Patik Yapılışı Diva Patik

Merhaba arkadaşlar bugün sizler için  çok güzel bir beş şiş çorap anlatımına yer verdim. Dilerseniz şimdi ponponlu popkorn  baklava dilimli beş şiş çorap yapımına geçelim. ilk olarak 12 ilmekle başlıyoruz her şişte 14 ilmek olana kadar artırım yapıyoruz bu model için şişlerden birinde 13 ilmek olacak şekilde ayarlıyoruz..

diva patik youtube

 Popcorn patik çorap model kurulumu 

  1. sıra :4 ilmek örüp ipi şişe dola sonra  sola doğru kesim yapıp 5 örüp sağa kesim yapıyoruz  ipi şişe dolayıp bir ilmek örüp bir dola sola kesim yap   5 ilmek ör sağa kesim yap ,  ipi şişe dola kalan 4 ilmeği düz ör. Sonra bir sıra düz tüm şişlerdeki ilmekleri hiç işlem yapmadan örüyoruz. diva patik youtube beşşiş popcorn çorap yapılışı
  2. sıra :Dört ör  ipi  Şişe dola bir düz sola kes 3 ilmek ör  sağa kes bir ör  bir dola bir ör 1 dola bir ör  sola kes  3 ilmek ör sağa kes  bir dola 4 ilmek ör sonra tüm sırayı düz dolan.
  3. sıra :  4 ör 1 dola 2 ör sola kes bir ör sağa kes iki  ör şişe dola iki ör şişe dola Sola kes bir ör sağa kes iki ör dola 4  ör  düz dolan .
  4. sıra: 4 ör  1 dola 3 ör 3 ilmek kes  3 ör bir dola dola bir ör  1 dola  3 ör 3 ilmek kes 3 ör bir dola kalan ilmekleri düz ör bir sıra düz dolan.
  5. sıra: 3 ilmek ör tığ alıp 4 . ilmeğin içinden ikili trabzan yapıp popcorn oluşturup şişe ilmeği takıyoruz 2 ilmek daha örüp sağa kes  bir ilmek dola bir ör 1 dola sola kes 2 ör Popcorn yap 2 ör sağa kes  1 dola 1 düz ör 1 dola sola kes 2 ör  popkorn yap  3 ör düz bir sıra dolan. 
  6. sıra :4 ilmek örüp ipi şişe dola sonra  sola doğru kesim yapıp iki örüp popcorn iki ör sağa kesim yapıyoruz  ipi şişe dolayıp bir ilmek örüp bir dola sola kesim yap   iki ilmek ör popcorniki ör  sağa kesim yap  ,  ipi şişe dola kalan 4 ilmeği düz ör. Sonra bir sıra düz tüm şişlerdeki ilmekleri hiç işlem yapmadan örüyoruz. diva patik youtube beşşiş baklava dilimli popcorn çorap yapılışı )
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git