37-38 Numara Ayak İçin Ajurlu Dolamalı Beşşiş Patik Yapılışı

Merhaba hanımlar bugün sizlere37-38 numara ayak ile uyumlu Ajurlu beşşiş patik modelinin anlatımıyla geldim. Çeyizlerde olmazsa olmazlar arasında yer alan beşşiş patiklere bir yeni model daha eklemek istemez misiniz? Çeyizlik patik yapımına videolu anlatımlı olarak yer verdim. Bu modelemiz için gerekli iki renk ipe ihtiyacınız olacaktır. İpiniz ve şişiniz hazırsa model kurulumuna geçelim.

12 ilmek ile başlayıp 14 ilmek olana kadar artırma işlemini yapıyoruz.Daha sonrasında 14 ilmek tamamlanıp bir sıra düz örüyoruz . Renkli İpe geçiyoruz. Burada mint yeşili ve krem patik ipi kullanıldı. Bir tane krem bir tane mint yeşili olacak şekilde tüm şişteki ilmekleri örüyoruz. İkinci sırada beş şişteki ilmekleri yeşil ördüğümüz ilmeği krem örüyoruz, krem ördüğümüz ilmeği ise yeşil örüyoruz. iki sıra krem örüyoruz.

beşşiş

Dolama modelini yapmak için 30 cmlik yeşil üç adet ip ayarlıyoruz.

Beşşiş Ajurlu Model Kurulumu:

7 ör 8. ilmeğe iki kere yeşil ip dola iki krem ör sağa kes ipi şişe dola bir ör renkli ip dola doladığın ilmeği ör bir düz ör, dola sola kes iki krem ör üçüncü ilmeğe renkli ip dola kalan 8 ilmeği ör.

6 ör renkli ip dolabir ör renkli ip dola 8 ör renkli ip dola bir ör renkli ip dola 7 ör

7 ör renkli ip bir ör sağa kes dola iki ör renkli ip iki ör dola sola kes bir ör renkli ip dola kalan ilmekleri ör bir sıra düz dolan

8 ör sağa kes dola sağa kes dola bir örrenkli dola bir ör dola sola kes dola sola kes 9 ör

5 ör renkli ip ilk şişteki kalan ilmekleri ör ikinci şişte 7 ilmek ör renkli dola kalan ilmekleri ör

4 ör renkli ip bir ör renkli ip sağa kes dola sağa kes dola iki ör renkli ip iki ör dola sola kes dola sola kes renkli ip dola

7 ör renkli ip düz ör renkli iple çiçeği yap

6 ör sağa kes dola sağa kes dola sağa kes dola bir ör renkli ip bir ör dola sola kes dola sola kes dola sola kes 7 ör işlem yapmadan düm düz ör.

3 ör renkli ip bir ör sağa kes dola sağa kes dola sağa kes dola iki ör renkli ip dola bir ör dola sola kes dola sola kes dola sola kes bir ör renkli ip dola kalan ilmekleri ör. Bu şekilde bütün çiçekleri tamalıyoruz. 12 ajur olana kadar patik burnunu yapmaya devam ediyoruz. Üç sıra düz dolandıktan sonra bilek kısmını ayırıp yanlarda beş horoşa örerek devam ediyoruz. Ayak ölçüsüne geldiğinde patiğin boyu topuk kısmını yapmaya başlıyoruz. Daha önceki videolarda topuk nasıl yapılır ele alınmıştı izleyerek bilgi edinebilirsiniz kolay gelsin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git