Lif Modeli Anlatımı Yepyeni Bir Tasarım Lif Yapımı

Tasarım harikası yepyeni bir lif modeli güne bakan lif modeli video içinde de bahsedildiği gibi @Haccemin_elemeği instagram sayfa sahibine aittir. Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederiz. Bugünkü videomuzda sizlere instagramda  Sevimli lif (modern crochet) olarak bildiğimiz Deren hanımın  harika bir yuvarlak yepyeni bir lif modeli güne bakan lif modeli anlatımı videolu olarak lif modelinin yapılış anlatımlarına yer verdim. Akıcı ve güzel anlatımı için buradan kendisine teşekkür ediyorum….

 

Tasarım lif yapımı için gerekli malzemeler 3 numara tığ ve uygun lif ipine ihtiyacınız olacak. süslemeler için inci kullanabilirsiniz.

Lif modeli anlatımı için 6 zincir çekerek bir halka yapıyoruz. Halkanın içine üç dolgulu fıstık yapılıyor bu şekilde toplam 6 tane fıstık yapıyoruz. Fıstığı tamamlayıp ikinci sıraya geçiyoruz. üçlü fıstık yaparak ikinci 6 tane fıstık yapıp sırayı tamamlıyoruz. Bu şekilde beyaz kısmı istenilen büyüklükte örüyoruz. Kenarına sarı ile örüyoruz. Göbekteki yeşil kısım için fıstık tekniği kullanarak tamamlayıp yuvarlak bir halka şekli yapıyoruz. Renkli çiçekleri de yapıp inci kullanarak dikiyoruz

.Daha fazla detay için videomuzu izleyebilirsiniz .Lif modeli anlatımı  Yapacak olan arkadaşlara kolaylıklar diliyorum.

Diğer lif  modeli anlatımlarımıza göz atmak isterseniz lif modelleri kategorimizi inceleyİp fikir edinebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git