enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Dantel Patik Yapımı

Dantel Patik Yapımı

Dantel ipi ile yapılan harika patik örneği

dantel ipi ile patik yapımı (1)

Tığ işi Dantel patiğe parmak ucundan Başlanıyor modeli takip ederek ördüm her deliğin içine 2 ser 3 lü trabzan ördüm 1 er direklerin içine battım ara zincirler 2 zincir bu şekilde tüm model bitene kadar ördüm.Yanlarını 3 defa 2 li tarabzan ördüm taban 18 ilmekle başlayıp 30 ilmek olana kadar 2 yandan artırdım üst parçaya birleştirirken 3 üncü deliklere battım 30 ilmekle devam ettim topuğa yaklaşırken iki yandan yine 1 er ilmek keserek 14 ilmekle topuğu toplayıp çevresini 3 er zincir çekip direklerin üstüne batıp daha düzgün olsun diye  oyasını ördüm yapmak isteyenler kolay gelsin

dantel ipi ile patik yapımı (2) dantel ipi ile patik yapımı (3) dantel ipi ile patik yapımı (4) dantel ipi ile patik yapımı (3) dantel ipi ile patik yapımı (5) dantel ipi ile patik yapımı (6) dantel ipi ile patik yapımı (7)dantel ipi ile patik yapımı (1)

Tığ ile yapılan dantel patik anlatım ve modeli Semra Kalkan Hanıma aittir. Teşekkür ederim.Tığ işi patik modeli ve anlatımı, tığ ile yapılan dantel patik örneği sorularınızın yanıtına cevap olmaya çalıştık. Yukarıda ki resimleri patik şemasını inceleyerek sizde böyle bir patiğe sahip olabilirsiniz. Bir sonraki paylaşımda görüşmek üzere….

 

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.