enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İğne Oyası Hanımeli Çiçeği Yapımı Resimli

İğne Oyası Hanımeli Çiçeği Yapımı Resimli

Neşe ablamızın hazırlamış olduğu iğne oyası hanımeli çiçeğini sizlerle paylaşmak istedim.

Parmakta ip dolanır ve dört zürafa ile hanımeli iğne oyası çiçeğe başlanır. Yaklaşık 15 sıra boru örülür.İki zürafanın içene üç zürafa yapılır ve üç zürafa olacak şekilde ortadan artırma yapılarak 12 sıra çıkılır 13 de iki zürafa ya düşürülüp 14 de bir düşürüp sıfırlanıp ip kesilir. boru içinde kalan iki zürafanın içine iki zürafa ile başlanır  başta ve sonda artırma yaparak 12 zürafa olana kadar devam edilir her üç zürafaya üç zürafa yapılarak ortadan artırılarak kanatlar oluşturulur. Toplam dört kanat olacak şekilde hazırlanır. İğne oyası hanımeli çiçeği orta göbeği için çakmağa ip dört kez sarılır. Uçlarına küçük pırpır yapılır ve yapmış olduğumuz beyaz çiçeğe geçirilir. İp alttan sıkıca düğümlenir ve kesilip yakılır.

Hanımeli çiçeği İğne oyası yaprağı için parmakta altı zürafa yapılır ve boru örülür.İki zürafanın içine iki ile başlayıp  6 zürafa olana kadar yanda ve sonda artırma yapılır. 6 sıradan sonra eksiltme  yapılarak sıfırlanır. Bu şekilde iki tane yaprak kol oluşturulur. Hanımeli çiçeğini son olarak yeşil yaprağa geçirip hazır hale getiriyoruz iğne oyası hanımeli çiçeğini yapacak olan arkadaşlar kolay gelsin.

 

hanımeli çiçeği iğne oyası yapılışı (4) hanımeli çiçeği iğne oyası yapılışı (5) hanımeli çiçeği iğne oyası yapılışı (6) hanımeli çiçeği iğne oyası yapılışı (1)hanımeli çiçeği iğne oyası yapılışı (2)hanımeli çiçeği iğne oyası yapılışı (11)hanımeli çiçeği iğne oyası yapılışı (8)hanımeli çiçeği iğne oyası yapılışı (7) hanımeli çiçeği iğne oyası yapılışı (9) hanımeli çiçeği iğne oyası yapılışı (10) hanımeli çiçeği iğne oyası yapılışı (12) iğne oyası hanımeli çiçeği yeşil yaprağı yapımı (1) iğne oyası hanımeli çiçeği yeşil yaprağı yapımı (4)iğne oyası hanımeli çiçeği yeşil yaprağı yapımı (3)iğne oyası hanımeli çiçeği yeşil yaprağı yapımı (2) iğne oyası hanımeli çiçeği yeşil yaprağı yapımı (5) neşe ülgen vergili hanımeli çiçeği neşenin göz nuru hanımeli hanımeli çiçeği iğne oyası yapılışı (3)

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.