enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İğne Oyası Yaprak Modeli Anlatımı Resimli Tarif

İğne Oyası Yaprak Modeli Anlatımı Resimli Tarif

Ören bayan marka yapraklı desenli yazma modeline yapmış olduğum yaprak oyasını sizlerle de paylaşmak istedim.Ben bu modele başladığımda bu kadar güzel olabileceğini düşünmemiştim. Nasıl bir oya yapmalıyım diye düşünürken bu modele karar verdim ve çok beğenildi. Bu tür yazmalara gidecek olan harika bir model olan yaprak modelini aşama aşama sizler için resimledim.

İğne oyası yaprak modeli resimli tarifin altına açıklamalarını ve sayılarını da yazdım. Elinizin sıklığına ve geveşekliğine göre sizde yaprak modelinin ara zürafalarını kendiniz ayarlayabilirsiniz.

igne-oyasi-yaprak-modeli-yapimi-9örenbayan yemeni

igne-oyasi-yaprak-modeli-tarifi

resimde görüldüğü gibi zürafanın içine dönüp iki pır pır kirpik yapılır.

igne-oyasi-yaprak-yaprak-olan-model

ikinci kirpiğin hemen üzerine dönülür.

igne-oyasi-yaprak-modeli-yapimi-13

hemen döndüğümüz tepenin içine üç tane kirpik daha yapılır.

igne-oyasi-yaprak-modeli-yapimi-2

üç kirpik yaptıktan sonra hemen dibine zürafanın içine batılır.

igne-oyasi-yaprak-modeli-yapimi-4

hemen yan tarafına bir kirpik daha yapılır ve 6 zürafa yapılarak 6. zürafanın üzerine tekrar dönülür buraya ilk anlattığımız gibi iki kirpik yapılır ve iki kirpiğin üzerine tekrar dönülüp üç kirpik yapılarak dibine inilir. Bir kirpik daha buraya yapılır ve 6 kirpik şeklinde sıralıı olarak yazmanın dört bir tarafı çevrilir.

igne-oyasi-yaprak-modeli-resimli-tarifi-1

yemeninin içindeki renklere göre yaprakları yapmaya başlıyoruz. Kirpiği yapmadan önce  başladığınız ipi yan tarafa doğru çevirip üzerine kirpik yaparsanız yaprak oyanız daha düzgün ve temiz olacaktır.Burada bir kirpik üçlü kirpiğin ikincisinin içine yapılır.

igne-oyasi-yaprak-modeli-resimli-tarifi-2

yapılan kirpiğin üzerine tekrar dönülür ve sıkıca düğüm atılarak sıkıştırılır. ben genelde tek düğüm kullanıyorum kirpik tek düğümle daha düzgün düşmektedir.

igne-oyasi-yaprak-modeli-resimli-tarifi-3

tekrar aşağı dibe batılır.

igne-oyasi-yaprak-modeli-resimli-tarifi-4üzerine tekrar dönülür .Tekrar dibe inilir. Böylece iğne oyası yaprak oyası modelini   in çık yaparak yaprak kısmı oluşturulur.

igne-oyasi-yaprak-modeli-resimli-tarifi-5

bu şekilde yapılır ve son olarak üste çıkılır ve dibe inmeden düğüm sıkılandıktan sonra ucundan makas yardımı ile kesilir. Ben uçlarını yakmıyorum. Yakma işlemi yazmanın deforme olmasına neden oluyor. Zamanla yakılan kısımlar yazmaya takıldığında tülbenti zedeliyor. Daha uzun süre kullanmak isterseniz yakmamanızı öneriyorum.

igne-oyasi-yaprakli-model-yapimi

yaprak desenli oyamız hazır.

igne-oyasi-yaprak-modeli-yapilisiiyi günlerde kullanın. Kolay gelsin.