enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Tunus İşi Babet Yapılışı Videolu Anlatımlı

Tunus İşi Babet Yapılışı Videolu Anlatımlı

Tunus işi işkembe modeli 32 sıradadır 37 numara ayağa uygun olacak  şekilde tasarlanmıştır 23 ilmekle başlanır. 23 ilmek başlayıp bir sıra ördükten sonra ikisini birlikte toplayıp  üstten artırma işlemi yapar gibi ilmek alıp çekiyoruz. Bu şekilde sıra başına kadar devam ediyoruz. 23  ilmek olmasına dikkat ederek şişten çıkarma işlemini yapıyoruz.

Babet Patik Model Kurulumu :

tığ işi patik anlatımı

Patiğin ön kısmının İlk sırasını 12 krem rengi ipten sonra 11 tane yeşil ip şişe alıyoruz. Bu şekilde sırayı başa dönüyoruz. İkinci sırada ise 13 tane krem 10 tane yeşil ip olacak şekilde tığa  Toplama işlemini yapıyoruz. 10. sırada hepsini krem rengi örerek tığa takarak örüyoruz.11.sırada çiçeğin koyu rengine bu sırada geçiyoruz. 8 krem koyu renk ip ile üç ilmek örüp başa dönüyoruz. 12  sırada 7 krem 5 tane koyu renk ip 2 tane açık renk iple örüp sırayı başa dönüyoruz. 13. sırada 6 krem 5 tane koyu renk ip 5 açık renk 5 tane yeşil toplayıp başa dönüyoruz. 14. sırada 7 tane krem örüp 5 tane koyu renkli ip ile örüyoruz. 2 tane açık renk ip örüp başa dön. 15. sırada 8 krem  3 koyu renk örüp ilmekleri topluyoruz. 16 .sırada 16 krem ip örüyoruz. 3 tane yeşil iple örüp ilmekleri topluyoruz. Bu şekilde tunus işi babet patik modelinin birinci çiçeğini  tamamlamış oluyoruz 17 .sırada ikinci çiçeğin kurulumuna başlıyoruz.. Tunus babet patik modelinin daha fazla detayı  için videonun devamına bakabilirsiniz. Emeği geçen Ablam Birgül Kaynar’a çok teşekkür ederim .

Tunus İşi Babet Patik Topuk Yapımı:

tunus işi patik anlatımı videolu tunus patik yapılışı

mille patik yapılışı gülce hobi youtube

 

Resimli anlatımlı olarak yer verdiğim diğer tunus işi modellere ve şablonlarına sitemizde yer verilmiştir. Site içinde tunus işi patik yapımı aratarak diğer patik babet model anlatımlarını inceleyebilirsiniz.

tunus işi patik anlatımı tunus işi babet patik yapılışı

 

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.